تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۷۳۴
منبع آگاه گفتند شرکت ملی نفت چین، از ماه آگوست به دنبال آخرین دور تحریم‌های آمریکا علیه این کشور امریکای جنوبی، بارگیری نفت این کشور را متوقف کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از رویترز، منبع آگاه گفتند شرکت ملی نفت چین، واردکننده نفت ونزوئلا، از ماه آگوست به دنبال آخرین دور تحریم‌های آمریکا علیه این کشور امریکای جنوبی، بارگیری نفت این کشور را متوقف کرد.
دولت ترامپ در اوایل ماه آگوست، تمامی دارایی‌های دولت ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرد و مقامات امریکا، تهدیدها علیه شرکت‌هایی که با ونزوئلا تجارت کنند را افزایش دادند.
یکی از این منابع آگاه گفت: « شرکت CNPC نگران است که تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار بگیرد.»
سخنگوی این شرکت از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرد.
منبع آگاه دوم گفت: «به ما گفته شده که «چاینااویل» در ماه آگوست هیچ نفتی بارگیری نخواهد کرد. ما نمی‌دانیم بعد چه خواهد شد.»
چاینااویل، بازوی تجاری CNPC است که بر اساس قراردادهای مدت دار نفت از ونزوئلا می‌خرد یکی از اصلی‌ترین مشتریان کاراکاس است.
به گفته یکی از منابع آگاه، CNPC برای بستن قراردادهای بعدی برای خرید نفت ونزوئلا، در انتظار خط مشی وزارت خزانه‌داری امریکا می‌ماند.
به گفته منابع آگاه، توقف این خرید نفت از ونزوئلا به دنبال ارتباطات اخیر دولت‌های آمریکا و چین  صورت گرفته است که این ارتباطات شامل نشستی میان مقامات سفارت امریکا در چین و مدیریت CNPC بوده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴